1
2
22.07.2019
Головна » COPIED PUBLICATIONS UA

Кожне звернення до дільничного - це людська доля, нерідко скалічена чиєюсь байдужістю (ФОТО)
22.12.2017 | 09:24

Артур Бричук - перший в Україні дільничний офіцер поліції, який почав працювати у проекті «Сусідська варта» в рамках програми community policing. Молодий поліцейський користується повагою не лише у дорослих, а і у дітей.

4

Більше року у м. Вінниці дільничний офіцер поліції Артур Бричук обслуговує Староміський район м. Вінниці з п’ятнадцяти тисячним населенням. На його території розташовані понад 20 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, 7 з них приєднались до проекту «Сусідська варта». Майже рік у тісній співпраці з поліцією учасники проекту стежать за правопорядком на своїй території, піклуються про захист свого житла та благоустрій. Усі мешканці цих будинків мають мобільний телефон свого дільничного офіцера та майже щодня з ним спілкуються.

-3

- Наш мікрорайон новий. Не у всіх квартирах ще живуть господарі, дехто тільки закінчує ремонт та очікує новосілля. Проживають тут переважно молоді сім’ї з маленькими дітьми, - розповідає мешканка мікрорайону Нагірний Ольга. - Спочатку в нас виникало багато проблем з молоддю та п’яними компаніями, які вночі на дитячих майданчиках розпивали спиртні напої. Приєднавшись до проекту «Сусідська варта», протягом кількох місяців ці проблеми завдяки нашому дільничному Артуру Бричуку вирішились. Майже щовечора він приходив та проводив профілактичну роботу з молоддю, що не давала спокою мешканцям мікрорайону, притягував до адміністративної відповідальності пияк. Тепер наш район спокійний.

2

 З нетерпінням 21-річного Артура Бричука на дільниці чекають діти. Він не залишає малечу поза увагою. Якщо є вільна хвилинка, грає з дітьми у футбол.

1

Футбол дільничний офіцер поліції любить з дитинства і це його не єдине захоплення. Практично немає такого виду спорту, у якому б себе не спробував Артур, але перевагу надавав волейболу, баскетболу, плаванню та тхеквондо.

Стати поліцейським Артур вирішив завдяки своєму двоюрідному брату, який тоді працював у міліції. Артур з захопленням слухав розповіді старшого брата про роботу, про товаришів по службі та затримання злочинців. Батьки підтримали сина у виборі професії, і він вступив на навчання у Донецький юридичний інститут МВС України.  Коли він навчався на першому курсі, у містах Донецької та Луганської областей почались проросійські заворушення, а в квітні  розпочалися бойові дії на Донбасі. Новий навчальний рік для поліцейського розпочався у Одеському державному університеті внутрішніх справ.

Після закінчення навчального закладу Артур повернувся у рідну Вінницю, де його призначили на посаду дільничного офіцера поліції Лівобережного відділення поліції. Лейтенант поліції вдячний колегам за підтримку та практичні навички, які він отримав, прийшовши на службу. За рік роботи Артур Бричук розкрив чимало не лише дрібних правопорушень, а й тяжких злочинів, серед яких грабежі та вбивство. У березні цього року у водоймі, що знаходиться на території обслуговування Артура, виявили розчленоване  тіло чоловіка. Потерпілим виявився чоловік, який вже кілька місяців знаходився в розшуку як безвісти зниклий.

PM741image002

 - Роботу над розкриттям цього вбивства я запам’ятаю на все життя. Тоді над злочином працювала вся місцева поліція, оперативники главку поліції. Мені дуже хотілося, щоб якнайшвидше злочинець був знайдений, адже потерпілий проживав на  території, яку я обслуговую. Його я часто відвідував, оскільки він мав судимість за наркотики та зловживав спиртними напоями. Майже завжди чоловік був вдома, оскільки мав інвалідність – був без ноги. Нерідко я його заставав дома в колі товаришів по чарці, - згадує Артур Бричук. – Оскільки я знав людей, з якими спілкувався потерпілий, оперативники почали пошуки злочинця саме серед них. Наступного дня двоє знайомих потерпілого зізнались у вчиненому та розповіли обставини вбивства.

99

Щодня до дільничного звертаються люди з різних питань, переважна більшість з них – це дрібні крадіжки та сімейні сварки, перевіряє людей, схильних до вчинення насилля у сім’ях, раніше судимих, наркозалежних, тих, хто з різних причин перебуває на обліках у поліції та інших, які ведуть антисоціальний спосіб життя.

5

 - Поки власної сім’ї не маю, весь час присвячую роботі. Раніше я не уявляв, наскільки цікаво працювати з людьми. Це тільки на перший погляд здається, що всі негаразди, з якими люди звертаються за допомогою до дільничного офіцера однакові. Насправді кожне звернення – це людська доля, нерідко скалічена чиєюсь байдужістю, - зізнається Артур. – Від спілкування з людьми я отримую задоволення, радію, коли бачу результат своєї праці.

6

 В липні цього року Артур Бричук затримав зловмисника, який з вінничанки зірвав золоті ланцюжки.  Зловмисник напав на 34-річну вінничанку, яка дорогою розмовляла по телефону. Ззаду він напав на жінку, вдарив у обличчя та зірвав ланцюжки. Разом з патрульною поліцією на місце прибув Артур, оскільки злочин стався на його території обслуговування. За описом потерпілої поліцейські взялися за його пошуки.

- Йдучи прилеглими до місця злочину територіями, на спортивному майданчику я побачив чоловіка за описом потерпілої, схожого на її кривдника. Він виконував спортивні вправи на турніку, і поводив себе спокійно, але щось мені підказувало, що саме він вчинив напад на жінку. Я його затримав та доставив у райвідділ. Як з’ясувалося, саме він  виявився причетним до цього злочину, - розповідає дільничний офіцер.

 Потерпіла Олена вдячна дільничному офіцеру і зізнається, що взагалі не сподівалась, що її кривдник буде знайдений та понесе покарання: «Я приємно вражена спілкуванням з дільничним офіцером. Він настільки людяний та уважний, справжній професіонал своєї справи».

7

 

 

Відділ комунікації поліції

Вінницької області

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на npu.gov.ua обов`язкове
версія для друку